Grafika losowa

zdjcie155.jpg

100 - letnie tradycje OSP w Wilczyskach

Zrealizowaliśmy projekt "100- letnie tradycje OSP w Wilczyskach". 

Udało nam się zebrać materiały historyczne, które po opracowaniu zostały wydane w formie publikacji regionalnej, obrazującej działalność Straży w Wilczyskach od początku jej powołania, czyli od kwietnia 1917 r. , do chwili obecnej.

Poniżej jedno ze zdjęć, które znalazło się w książce. Wykonano je  ok. 1949 roku, przedstawia strażaków przy "sikawce ręcznej", którą do pożaru ciągnęły konie.

Wkrótce przedstawię 100 - letnia historię działalności strażaków w Wilczyskach.

 

 

2017 r. Prezentacja sztandaru, który OSP Wilczyska otrzymała w 1967 r.  podczas obchodów 50 - lecia straży.

 

"Wilczyska - Nasze Korzenie"

                                                         

   Zakończyliśmy projekt "Wilczyska - nasze korzenie". Wspólnie udało nam się zebrać zdjęcia i materiały, które posłużyły do wydania ksiażki o Wilczyskach.

Publikacja , która została wydana jest sfinansowana  w ramach projektu  realizowanego w programie Działaj Lokalnie finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej.
" Wilczyska - nasze korzenie" to album historyczno - fotograficzny, który zawiera zdjęcia obrazujace historię mieszkańców i miejscowości w latach 1914 - 2014. 
Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali podczas realizacji projektu. Cieszy fakt, ze nadal spływaja ciekawe zdjęcia, które być może zostana kiedyś wydane w formie ksiażkowej.
 
 
Jedno ze zdjęć z albumu wykonane w  1945 r.               ....      a to już późniejsze przedstawiajace strażaków

 

Nasze korzenie

 Uwaga mieszkańcy Wilczysk i nie tylko !

        Rusza nowy projekt pod tytułem "Wilczyska - nasze korzenie". W ramach projektu będziemy gromadzić materiały do publikacji o Wilczyskach. Projekt ten realizowany będzie w programie Działaj Lokalnie , finansowany ze środków Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności administowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej.

Na poczatku października , odbędzie sie zebranie w tej sprawie. Potrzebne będa różne zdjęcia, zwłaszcza stare, dotyczace Wilczysk, historii miejscowości i jej mieszkanców.

Bardzo proszę o poszukanie ich i udostępnienie do publikacji.

szkic kościła z 1955r.

 

"Nasze korzenie"

     Kończymy projekt " Wilczyska - nasze korzenie". Dziękuję wszystkim, którzy udostępnili zdjęcia z archiwów prywatnych oraz podzielili się informacjami o nich. Wkrótce wydany zostanie album, który otrzymaja wszyscy bioracy udział w projekcie oraz inni zainteresowani.

Możemy zdrowiej żyć

Od 1 listopada do 31 stycznia 2014 roku odbywały się zajęcia w ramach projektu " Możemy zdrowiej żyć".

 Chętni mieszka?cy uczestniczyli w zajęciach sportowych, aerobiku, ćwiczyli na sprzęcie do  fitness zakupionym dzięki dofinansowaniu z Programu " Działaj lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. 

Zakupiono rower treningowy, bieżnię, expandery, orbitreka, wioslarza, skakanki, maty do ćwiczeń i inny sprzęt sportowy.

W zajęciach uczestniczyli mieszkańcy Wilczysk, Wólki Ciechomskiej, Dworni w różnym wieku, od dzieci poprzez młodzież i osoby dorosłe. 

 

W styczniu 2014 roku odbyły się zajęcia dotyczace zdrowego odżywiania się.

 

 

 

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Get more Joomla!® Templates and Joomla!® Forms From Crosstec